W okresie międzywojennym wyświetlano głównie filmy produkcji polskiej nieme, a później dźwiękowe. Organizowano także koncerty znanych warszawskich artystów operowych, które cieszyły się dużym uznaniem wśród łukowskiej publiczności. Wraz z wybuchem II wojny światowej i okupacją niemiecką kino, jako placówka o znaczeniu propagandowym, zostało poddane administracji niemieckiej, nazwę zmieniono na „Corso”, a kierownikiem została osoba narzucona przez okupanta. Wyświetlano filmy niemieckie, włoskie i nieliczne przedwojenne polskie dopuszczone przez niemiecką cenzurę.
W 1945 r., po krótkiej przerwie, kino wznowiło działalność pod pierwotną nazwą „Oaza”. Chociaż budynek mieszczący kino pozostał własnością spadkobierców założycieli, to samo kino zostało upaństwowione i włączone do Okręgowego Przedsiębiorstwa Rozpowszechniania Filmów w Lublinie. Od roku 1948 kino prowadziło również działalność objazdową, z wykorzystaniem mobilnego projektora 16 mm, obsługując teren powiatu łukowskiego.
W latach 1945 – 89 w kinie kilkakrotnie wymieniano sprzęt projekcyjny oraz fotele na widowni. W latach 1972 – 75 w kinie działał Dyskusyjny Klub Filmowy oraz Młodzieżowa Akademia Filmowa prowadzone przez ówczesnego dyrektora Powiatowego Domu Kultury p. Bogusława Słodkowskiego. Również w latach osiemdziesiątych aktywnie funkcjonował DKF prowadzony przez p. Ewę Wiśnicką.
W roku 1990, w wyniku zmian ustrojowych i upadku państwowych przedsiębiorstw kinematograficznych, Kino „Oaza” zostało włączone w struktury Łukowskiego Ośrodka Kultury.
Od początku XXI wieku – wskutek rozwoju mediów elektronicznych, telewizji i Internetu oraz coraz bardziej nowoczesnej konkurencji w pobliskich Siedlcach – „Oaza” stopniowo traci na znaczeniu, frekwencja na seansach maleje. Koszty funkcjonowania zaczynają przewyższać dochody, do czego przyczynia się także znacząca podwyżka czynszu narzucona przez nowego właściciela budynku.W 2011 r. zostaje podjęta decyzja o likwidacji kina w dotychczasowym – analogowym wydaniu oraz w dotychczasowej lokalizacji i przeniesieniu do budynku Łukowskiego Ośrodka Kultury, gdzie zostanie wyposażone w nowoczesną aparaturę projekcyjną jak również widownię.
rok 2012. Trwają prace koncepcyjne oraz projektowe nad powstaniem kina cyfrowego.
rok 2012. Decyzją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – Łukowski Ośrodek Kultury otrzymuje dofinansowanie na zakup foteli kinowych. Umowa nr DUK-501-11267/2012
rok 2012. Zakup ekranu kinowego.
rok 2013. Realizacja zadania: „Zakup foteli kinowych do kina cyfrowego w Łukowie” – finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. kwota dofinansowania 35.000 zł.
rok 2013. Realizacja zadania „Modernizacja Łukowskiego Ośrodka Kultury – etap I” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kwota dofinansowania 200.000 zł.
30 grudnia 2013 r. Otwarcie Kina Łuków. https://www.youtube.com/watch?v=w8MalRjMZoU