Scroll down

„Dzień i noc”: pokaz i spotkanie z twórcami /10.09.23

Aktualności

„Dzień i noc”: pokaz i spotkanie z twórcami /10.09.23

10 września 2023 roku o godzinie 19:00 zapraszamy do Kina Łuków na wyjątkowy pokaz filmu „Dzień i noc” z udziałem part reżyserskiej filmu: Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim.

Dwie historie opowiadające o kobiecej przyjaźni oraz czarnej magii na obrzeżach Polski wschodniej.

Udręczona wiedźma Nawoja zakopuje pod stodołą głowę martwego zwierzęcia, rzucając klątwę na idealne życie swojej sąsiadki Bielakowej. Młoda Bielakowa organizuje w swoim domu próbę zespołu ludowego, wyczuwa jednak, że złe moce wkradają się do jej świata. Pomiędzy śpiewającymi oraz dzielącymi się wiedzą dziewczynami, zawiązuje się przyjaźń. Zanim dzień dobiegnie końca, Bielakowa będzie musiała zmierzyć się z klątwą Nawoi. Kilka dekad później, kobiety spotykają się na kolejną próbę zespołu – starsze, mądrzejszy, wciąż pełne witalności życia.

90-letnia samotna kobieta pogrążona w melancholii niczym w wiecznej nocy, wspomina relację z młodą dziewczyną, z którą kiedyś była nierozłączna. Jej wspomnienia, jak puzzle układają się w obraz ciężkiego losu kobiet, nieudanych małżeństw i niedotrzymanej obietnicy. Czy staruszka otrzyma ukojenie w swoich ostatnich latach życia?

Polska/Wielka Brytania
obsada: Sandra Korzeniak, Aleksandra Przesław, Katarzyna Janiszewska, Justyna Janowska, Anja Zalewska
reżyseria: Katarzyna Machałek i Łukasz Machowski
obsada: Sandra Korzeniak, Aleksandra Przesław, Katarzyna Janiszewska

Bilety do nabycia TUTAJ

 

Skip to content