Scroll down

Film „Dzień i noc” spotkanie z reżyserami.

Aktualności

Film „Dzień i noc” spotkanie z reżyserami.

Tym razem mieliśmy wyjątkową okazję nie tylko obejrzeć ten intrygujący film, ale i porozmawiać z jego twórcami – Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim.
„Dzień i noc” to dwie historie opowiadające o kobiecej przyjaźni i towarzyszącej jej magii. Film zabiera widzów w podróż na Roztocze – do dzikiej, leśnej krainy na wschodzie Polski, gdzie magiczne obrzędy i wierzenia ludowe są od pokoleń silnie obecne w życiu jej mieszkańców. Tu wciąż można spotkać staruszki żyjące w niebieskich chatkach, szamanki odprawiają rytuał wylewania wosku, a bagna skrywają dusze przodków. Kobiety z Roztocza, pomimo wielu przeciwności losu, zawsze trzymały się razem. Łączyła je pasja do śpiewu ludowego oraz czułość we wzajemnych relacjach. Forma narracji hybrydowej, łącząca fabułę z czysto dokumentalną obserwacją, pozwoliła twórcom w oryginalny sposób opowiedzieć o młodości i starości kobiet z Roztocza, tworząc filmową mozaikę. W roli głównej wystąpiła Sandra Korzeniak, wcielając się w wiedźmę Nawoję, a muzykę do filmu skomponował wybitny kompozytor z Wenezueli, Nascuy Linares.

Podczas wyjątkowego pokazu filmu „Dzień i noc” mieliśmy wyjątkową okazję spotkać się i porozmawiać o tym dziele z jego twórcami – parą reżyserską Katarzyną Machałek i Łukaszem Machowskim.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content