Scroll down

Kino Łuków rusza z nowym sezonem retransmisji z nowojorskiej The Metropolitan Opera.

Aktualności,Wkrótce

Kino Łuków rusza z nowym sezonem retransmisji z nowojorskiej The Metropolitan Opera.

Przedsięwzięcie „The Met: Live in HD” nawiązuje do bogatej, ponad 90-letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego nowojorskiego teatru. Pomysłodawcą cyklu jest obecny dyrektor generalny The Metropolitan Opera – Peter Gelb, od lat związany z branżą telewizyjną. 30 grudnia 2006 roku po raz pierwszy w historii popłynął w eter operowy obraz i dźwięk w formacie HD & DD Surround. Pierwszym spektaklem emitowanym w cyklu „The Met: Live in HD” był „Zaczarowany flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Kino Łuków tradycję retransmisji operowych kultywuje od 2014 czyli pierwszego roku swojej działalności, a pierwszą, wówczas transmitowaną na żywo, operą była „Cyganeria” Giacoma Pucciniego.

Obecnie transmisje nowojorskich spektakli razem z Łukowianami oglądają widzowie ponad 70 krajów świata zgromadzeni w ponad dwóch tysiącach sal kinowych, filharmonicznych i teatralnych. Do dziś zaprezentowano w ramach tego cyklu blisko 130 przedstawień – od klasyki po dzieła współczesne. Najpopularniejsze tytuły pokazywane są ponownie, jednak za każdym razem w innej obsadzie. Nowojorska The Metropolitan Opera słynie z występów doskonałych śpiewaków i dyrygentów. Nie brakuje wśród nich również polskich nazwisk. Obecnie są to: Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Artur Ruciński, Andrzej Dobber i Andrzej Filończyk, a wcześniej Teresa Żylis-Gara, Stefania Toczyska, Małgorzata Walewska, Wiesław Ochman, Adam Didur, bracia Reszke.

W najbliższych miesiącach w Kinie Łuków będą mogli państwo zobaczyć i usłyszeć:

15.03.2021  „Madamaq Butterfly” Giacoma Pucciniego z 1904r.

29.03.2021 „Rigoletto” Giuseppe Verdiego z 1851 r.

12.04.2021 “Trubadur” Giuseppe Verdiego z 1853 r.

24.04.2021 “Don Pasquale” Gaetana Donizettiego  z 1842 r.

10.05.2021 „Holender Tułacz”  Ryszarda Wagnera z 1840 r.

Wszystkie spektakle grane będą o godzinie 19.15. Bilety w cenie 25 PLN – normalny i 20 PLN – ulgowy będą do nabycia w kasie Kina Łuków lub online. Spektakle prezentowane są z polskimi napisami.

Skip to content