Scroll down

VII Łukowska Moc Kultury /6-11.11.23

Aktualności

VII Łukowska Moc Kultury /6-11.11.23

Już wkrótce startujemy z naszym dorocznym mega-wydarzeniem kulturalnym – Łukowską Mocą Kultury. Już po raz 7-my pokażemy Wam to co mamy najlepsze, czyli koncerty, spektakle, pokazy, wystawy i wykłady.
 

W tym roku Łukowska Moc Kultury odbędzie się między 6 a 11 listopada.
Przedstawimy Wam krótki opis wydarzeń, które odbędą się w ramach naszej Mocy Kultury. Rozkład jazdy całej imprezy znajdziecie poniżej.

Startujemy 6 listopada Kinem Moralnego Spokoju.
Tego popołudnia przygotowaliśmy dla Was specjalne seanse w Kinie Łuków: „To nie wypanda”, „Wszystko wszędzie naraz” oraz „Fabelmanowie”.

Kolejna atrakcja to Dzień Kultury Żydowskiej (7 listopada).
Tu czekać będzie na nas wystawa „Śmierć za człowieczeństwo” poświęcona beatyfikowanej niedawno rodzinie Ulmów – zamordowanej przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów. Obok niej posłuchamy wykładu „Ile judaizmu jest w chrześcijaństwie”, wygłoszonego przez Piotra Kowalika. 
Na koniec mamy dla Was wspaniały koncert muzyki klezmerskiej „Żydowskie impresje” w wykonaniu zespołu ROKduo. (darmowe wejściówki na koncert do odebrania w kasie Kina Łuków).

Środa (8 listopada) to Teatralna Moc Kultury. 
Tego dnia nasi podopieczni z Kultury Żywego Słowa i Fabryki Piosenki wezmą udział w warsztatach przygotowanych przez Teatr im. J. Osterwy w Lublinie. Po zajęciach czeka nas mały pokaz nabytych umiejętności.

Kolejny etap tegorocznej Mocy Kultury odbędzie się 9 listopada. 
Wieczorem otworzymy nową wystawę w Galerii PROwizorium… a raczej dwie. Tym razem zobaczymy ekspozycję przygotowaną przez studentów kierunku Sztuk plastycznych  Uniwersytetu w Siedlcach. Swoje prace zaprezentują studenci I roku studiów magisterskich z Pracowni Projektów Przestrzennych pod okiem dr Aleksandry Mazurkiewicz („Wymiary abstrakcji” – rzeźba) oraz z Pracowni Fotografii prowadzonej przez dr Marcina Sutryka („Martwa natura z…” – fotografia).
Zaraz po wernisażu czeka nas koncert „Rockowa Moc Tomka Zienia„, przed którego triem wystąpi ŁOK’ej Band. (darmowe wejściówki na koncert do odebrania w kasie Kina Łuków).

Następny dzień także będzie owocował w ogrom dźwięków. Moc Muzyki – 10 listopada.
Na ten wieczór przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy koncert Elżbiety Adamiak, przed którą prapremierowowo usłyszymy nowy program Fabryki Piosenki „Osiecka Próba Generalna”. (bilety na ten koncert do nabycia w kasie Kina Łuków oraz TUTAJ).

11 listopada to Święto Niepodległości – zapraszamy na oficjalne, miejskie obchody przy tablicy Polskiej Organizacji Wojskowej, które poprzedzi msza św. w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego (o 9:00).

 

VII ŁUKOWSKA MOC KULTURY – rozkład jazdy:

 • 6 listopada (poniedziałek) – Kino Moralnego Spokoju (Kino Łuków)
  – 16:00 „To nie wypanda” (bilet w wyjątkowej cenie 10 zł)
  – 18:00 „Wszystko wszędzie naraz” (bilet w wyjątkowej cenie 10 zł)
  – 20:30 „Fabelmanowie” (bilet w wyjątkowej cenie 10 zł)
   
 • 7 listopada (wtorek) Dzień Kultury Żydowskiej
   wystawa „Śmierć za człowieczeństwo” Rodzina Ulmów
  – 17:00 (Kino Łuków) wykład „Ile judaizmu w chrześcijaństwie” Piotr Kowalik
  – 19:00 (sala widowiskowa) koncert „Żydowskie impresje” zespołu ROKduo (darmowe wejściówki na koncert do odebrania w kasie Kina Łuków)
   
 • 8 listopada (środa) Teatralna Moc Kultury
  – 15:00 (sala widowiskowa) warsztaty teatralne z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie
   
 • 9 listopada (czwartek) 
  – 17:30 (Galeria PROwizorium) wernisaż wystaw: „Wymiary abstrakcji” – rzeźba | „Martwa natura z…” – fotografia studentów kierunku Sztuk plastycznych Uniwersytetu w Siedlcach
  – 18:30 (sala widowiskowa) koncert ŁOK’ej Band i Rockowa Moc Tomka Zienia” (darmowe wejściówki na koncert do odebrania w kasie Kina Łuków)
   
 • 10 listopada (piątek) Moc Muzyki
  – 18:30 (sala widowiskowa) koncert Elżbiety Adamiak z udziałem Fabryki Piosenki „Osiecka Próba Generalna” (bilety na ten koncert do nabycia w kasie Kina Łuków oraz TUTAJ).
   
 • 11 listopada (sobota) Narodowe Święto Niepodległości 
  – 9:00 msza św. w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego 
  – 10:00 oficjalne obchody miejskie przy tablicy Polskiej Organizacji Wojskowej pod urzędem

Zapraszamy!

 

Wydarzenie bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu „Warto być Polakiem” jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Skip to content