Scroll down

Wajda w Kinie Łuków /5.02.24

Aktualności,Zapowiedzi

Wajda w Kinie Łuków /5.02.24

„Wajda w Kinie Łuków”, to niecodzienna propozycja Kina Łuków, która odbędzie się 5 lutego 2024 roku.
 

Do obejrzenia będą dwa dzieła wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy: „Popiół i diament” oraz „Niewinni czarodzieje”.

Bilety do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line TUTAJ w cenie 10 zł.

„Popiół i diament” oraz „Niewinni czarodzieje” to dzieła, które nie często goszczą już w kinach, dlatego to tak wyjątkowa okazja żeby je tam obejrzeć. Warto podkreślić, że wybór filmów o takim kalibrze, które są doceniane przez uznanych mistrzów kina i są uznawane za część światowego dziedzictwa kinematografii, może dostarczyć niezwykłych doświadczeń widzom.

16:00 „Popiół i diament”: Mistrzowskie Dzieło: Cytowanie „Popiół i diament” jako jednego z 10 najważniejszych filmów światowego dziedzictwa kinematografii świadczy o jego wyjątkowej wartości artystycznej i kulturowej. Film ten, reżyserowany przez Andrzeja Wajdę, zdobył uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Styl narracyjny, głębia tematyczna i doskonała gra aktorska przyczyniły się do ustanowienia tego filmu jako klasyka.Takie wydarzenia kulturalne nie tylko pozwalają na cieszenie się arcydziełami filmowymi, ale także promują zrozumienie i docenianie różnych aspektów sztuki. Obydwa filmy zapewne wnoszą unikalny wkład do tego holistycznego podejścia do sztuki, które ośrodek stara się przedstawić swojej publiczności.

18:15 „Niewinni czarodzieje”: Muzyczne Arcydzieło: Krzysztof Komeda, jako kompozytor, pozostawił niezatarte ślady w historii polskiej i światowej muzyki filmowej. Jego zdolność do tworzenia emocjonalnych i atmosferycznych ścieżek dźwiękowych sprawia, że „Niewinni czarodzieje” jest prawdziwym arcydziełem muzycznym. To z pewnością doskonałe połączenie dźwięku i obrazu.

„Wajda w Kinie Łuków” to wydarzenie połączone z otwarciem wystawy „Wajda na nowo”. Wyjątkowe 60 plakatów Andrzeja Pągowskiego, równie wyjątkowego twórcy w tej dziedzinie sztuki, dostępne będzie do obejrzenia w Galerii PROwizorium właśnie od 5 lutego 2024 roku. Więcej informacji o wystawie TUTAJ

Skip to content