Scroll down
Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie

Art Beats- Wielka sztuka w Kinie: Napoleon. W imię sztuki

W 2021 roku minęło 200 lat od śmierci Napoleona, jednego z najsłynniejszych mężczyzn w historii. Pragnął zostać pisarzem. Pasjami pochłaniał książki. Wielbił sztukę, świadom jej możliwości.

W skrócie

Napoleon. W imię sztuki

Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków na film dokumentalny z cyklu "Art Beats- Wielka sztuka w Kinie". Filmem wyświetlanym 10 października 2022 roku o godzinie 19:15 będzie dokument "Napoleon. W imię sztuki".

Bilety w cenie 20 zł (normalny) oraz 18 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Czas trwania: 100 minut

Obsada: Jeremy Irons (narrator)

Twórcy: Giovanni Piscaglia (reżyseria), Remo Anzovino (ścieżka dźwiękowa), Mateusz Stolecki (zdjęcia), Didi Gnocchi (scenariusz), Matteo Moneta (scenariusz), Gloria Bogi (producent wykonawczy), Valentina Ghilotti (montaż), Elena Luchetti (montaż)

Opis: Porywająca opowieść o jednej z najsłynniejszych postaci w historii. Wraz z Jeremym Ironsem, w towarzystwie wybitnych specjalistów, przyjrzymy się związkom władzy i sztuki, tak w epoce Cesarza, jak i współcześnie. W 2021 roku minęło 200 lat od śmierci Napoleona, jednego z najsłynniejszych mężczyzn w historii. Pragnął zostać pisarzem. Pasjami pochłaniał książki. Wielbił sztukę, świadom jej możliwości.  Pożądał władzy i chwały, ale kierował nim także głód wiedzy oraz ambicja, by jego wizerunek kojarzono z wielkimi cywilizacjami przeszłości. Prace badawcze i wykopaliska, które Napoleon wspierał podczas kampanii wojskowych, przyczyniły się do imponujących odkryć, zaś grabieże prac z podbitych krajów – do powiększenia muzealnych zbiorów. Jego celem było edukować mieszkańców Cesarstwa przy pomocy obrazów, rzeźby, muzyki i teatru. Na podbitych terenach wprowadzał reformę szkolną, rewolucję urbanistyczną i architektoniczną oraz nowy, triumfalny sposób rozumienia klasycyzmu, styl empire. Widzowie odwiedzą m.in. Pinakotekę Brera w Mediolanie i paryski Luwr. Towarzyszyć im będą wybitni historycy sztuki oraz laureat Oscara, Jeremy Irons.

Zapraszamy do Kinia Łuków na to spotkanie ze sztuką w trochę innej formie.

  10.10.2022

  • Poniedziałek 19:15 2D

  Komentarze

  There are currently no comments, be the first to leave one.

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zarezerwować bilet? Zadzwoń do nas

  Skip to content