Scroll down
Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie

Botticelli, Florencja i Medyceusze

Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków na film dokumentalny z cyklu "Art Beats- Wielka sztuka w Kinie". Filmem wyświetlanym 5 grudnia 2022 roku o godzinie 19:15 będzie dokument "Botticelli, Florencja i Medyceusze".

W skrócie

Botticelli, Florencja i Medyceusze

Bilety w cenie 20 zł (normalny) oraz 18 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Czas trwania: 94 minuty

Obsada:

Stephen Mangan (narrator)

Twórcy:

Francesca Priori (scenariusz), Marco Pianigiani (reżyseria)

Opis:

Filmowa podróż przez twórczość renesansowego mistrza, która zachowana jest w wyjątkowym, żywym muzeum – Florencji. Zanurz się w niepowtarzalny świat Botticellego, artysty, którego sztuka na nowo odkryła kanony piękna i pokonała barierę czasu, by inspirować współczesnych odbiorców.

Od Terry’ego Gilliama po Andy’ego Warhola, od Davida LaChapelle’a po Jeffa Koonsa i Lady Gagę: malarze, projektanci mody i fotografowie inspirują się ponadczasowymi arcydziełami Botticellego, na nowo je interpretując i przekształcając, w nieustannym zachwycie, który przyciąga do tych obrazów rzesze miłośników sztuki.  A jednak, w ciągu 300 lat po swojej śmierci, florencki artysta został niemal zapomniany. Odkryto go ponownie w XIX wieku, kiedy to Alessandro di Mariano Filipepi, znany szerzej jako Botticelli, stał się głosem swoich czasów.
Nowy film z cyklu Art Beats: Wielka Sztuka w Kinie przedstawia życie i twórczość tego niezwykłego malarza. Nastrojowe rekonstrukcje, urzekające florenckie widoki, renesansowe arcydzieła, które wpłynęły na sztukę współczesną, oraz wypowiedzi znakomitych ekspertów – Botticelli, Florencja i Medyceusze to gwarancja niezapomnianych filmowych i artystycznych doznań.

Zapraszamy do Kina Łuków na to spotkanie ze sztuką w trochę innej formie.

Godziny seansów

  • Poniedziałek 19:15 2D

Komentarze

There are currently no comments, be the first to leave one.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz zarezerwować bilet? Zadzwoń do nas

Skip to content