Scroll down
Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie

Frida: Viva la vida

Zapraszamy do Kinia Łuków na to spotkanie ze sztuką w trochę innej formie. Frida: Viva la vida to filmowy dokument, który ukazuje dwa oblicza tej kultowej artystki.

W skrócie

Frida: Viva la vida

Czas trwania: 93 minuty

Obsada:
Asia Argento (narrator)

Twórcy:
Giovanni Troilo (reżyseria), Remo Anzovino (ścieżka dźwiękowa), "Dwie Fridy" Frida Kahlo | Museo de Arte Moderno, Mexico City, Meksyk (obraz w tle)

Opis:
Frida: Viva la vida to filmowy dokument, który ukazuje dwa oblicza tej kultowej artystki.

Z jednej strony ikona niezależności i kobiecej siły, zmagająca się z bólem i miłosnymi zawodami, z drugiej, artystka, wyzwolona z wszelkich fizycznych ograniczeń. Z biegiem lat Frida Kahlo stała się ikoną, a jej sztuka wywarła wpływ na artystów z różnych dziedzin. Wizerunek Kahlo stał się kultowy. Artystka stawiała czoło życiu naznaczonemu cierpieniem z determinacją i zachłannością, jednak to tylko jeden z elementów składających się na jej fenomen. Sztuka Fridy Kahlo łączy ból i siłę, cierpienie i miłość. Asia Argento jako narratorka wprowadza widza w świat Fridy złożony z listów, pamiętników i prywatnych wyznań. To podzielona na sześć etapów podróż do serca Meksyku, wypełniona wywiadami, dokumentami, rekonstrukcjami i niezwykłymi obrazami Kahlo.

  Godziny seansów

  • Poniedziałek 19:15 2D

  Komentarze

  There are currently no comments, be the first to leave one.

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zarezerwować bilet? Zadzwoń do nas

  Skip to content